Fotbalisté Mladé Boleslavi doma prohráli

Fotbalisté Mladé Boleslavi bohužel své působení v Evropské lize nezačali dobře. S norským Strømsgodsetem prohráli na domácím hřišti svůj zápas 2.předkola poměrem 1:2 a hodně si tím zkomplikovali možnost postupu do další fáze.

Celek Mladé Boleslavi, oslabený o své dvě ofenzivní esa Baroše a Skaláka (více ZDE), se do zápasu sice vrhl naplno, bohužel však u obou týmů byl dost markantní rozdíl v rozehrání. Pro „Bolku“ to po několika přátelácích a soustředění byl první ostrý start v sezoně a na hráčích to místy bylo dost vidět. Naproti tomu norská Tippeligaen se hraje systémem jaro-podzim a tudíž hráči Strømsgodsetu jsou uprostřed sezony a plně v zápasovém tempu.

Také proto byli od začátku nebezpečnějším týmem a několikrát protáhli nového slovenského gólmana Středočechů Róberta Veselovského. I přes mírnou herní převahu Skandinávců, první gól vsítili Mladoboleslavští. Stalo se tak v 39.minutě, hned po jejich první vážnější akci. Daniel Bartl si seběhl s míčem z křídla a střelou k tyči potvrdil střelecký apetit z přípravy.

Vedení českému celku bohužel vydrželo pouze do poločasové přestávky. Mladý záložník Gustav Wikheim zaskočil obranu domácích a z jím zorganizovaného přečíslení, nahrávce útočníkovi Sörumovi a jeho přesného zakončení bylo náhle srovnání skóre. Týmy tedy do šaten odchází smírně 1:1.

Ve druhé půli se Boleslav pokusila o otevření hry a zvýšení ofenzivní aktivity. Jejich střely z dálky však pro gólmana Pettersena nebyly žádným problémem. O změnu skóre se snažil i střídající Magera, ale jeho dožadování se penalty skotští sudí nevěnovali mnoho pozornosti. Ani norský tým nezahálel, Wikheim i Olsen však trefili pouze brankovou kostrukci. Roz uzlení přišlo až pět minut před koncem zápasu. Střídající B.Jradi se z dálky opřel do míče a vstřelil druhý gól hostí. Ti si tak domů do Drammenu odvážejí cenné dva góly z venkovního hřiště. Zajímavostí je, že toto byla teprve druhá norská výhra z celkových 14 vzájemných měření sil mezi českým a norským týmem v Evropských pohárech.

Boleslav tedy bude muset, stejně jako loni proti Š.Brijegu, zabrat v odvetě. K postupu tak musí vyhrát o dva a více gólů, případně dát taky minimálně dva góly a zvítězit… Výsledek 2:1 by znamenal prodloužení a výhra 1:0 by nestačila.

Ohlasy trenérů:

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): „Jsem zklamaný, že jsme utkání nezvládli, protože v přípravných utkáních jsme hráli jiným způsobem. Soupeř byl rozehraný a to byla jeho výhoda. My jsme lacino ztráceli míče a to pak stojí hodně sil. Věděli jsme, že soupeř hrozí z brejků, a to jsme nedokázali pokrýt. My měli náznaky, ale ve finální fázi to bylo špatné. Přesto jsme se dostali do vedení, ale fatální chyba byla, že jsme to nedokázali do poločasu udržet. Ztratili jsme míč a nabídli soupeři protiútok. Ve druhé půli jsme měli nějaké situace, ale druhý gól jsme nedali. Místo toho přišla stupidní chyba a znovu jsme inkasovali. Remíza 1:1 by byla také zklamání, ale dávala by nám větší šanci. Takto to bude těžké, protože soupeř nemusí nikam chvátat a může čekat na naše chyby. Ale pořád je to jen poločas. Věřím, že náš výkon bude jiný. Musíme více kombinovat po zemi a nenakopávat.“

Thomas André Ödegaard (asistent trenéra Strömsgodsetu): „Byl to těžký zápas, před soupeřem máme respekt. Věděli jsme, že musíme dobře bránit a přecházet do protiútoků. A to se nám dařilo. Je to pro nás velmi dobrý výsledek, doufali jsme v gól, dali jsme dva, takže do odvety si vezeme velké sebevědomí. Doma jsme silní, Boleslav to bude mít těžké. Ale víme, že to ani my ještě nebudeme mít snadné.“