FNL: Oba východočeské celky vyhrály, Vyšehrad v Ústí dostal výprask

Ve 24. kole Fotbalové národní ligy vyhrály oba celky z východu Čech – FC Hradec Králové i FK Pardubice. Naopak pražský Slavoj Vyšehrad prohrál na hřišti Army v Ústí nad Labem. Ve vedení je nyní duo dvou aspirantů o postup do nejvyšší soutěže „votroci“ z Hradce Králové a MFK Baník Karviná!

FC Hradec Králové – Slezský FC Opava 1:0 (1:0)


Hradec vstoupil do utkání tak, jak si každý celek představuje. Tedy rychlou vedoucí brankou. Petr Schwarz přistrčil ve čtvrté minutě na pravém křídle míč pro Daniel Trubače, který ještě posunul k velkému vápna na Adama Vlkanovu. Ten se poté pokoušel pálit na zadní tyč, jenomže trefil jen brankáře Vaška, od kterého se poté míč odrazil do sítě.

Opava to ale nevzdala, a když šla do útoku, většinou z toho byla nějaká zajímavější situace. Hodně docházelo na koncovky z hranice šestnáctky. Takhle stříleli Jursa, Pospěch a také Jurečka. Vždy to ale skončilo buď na zákroku Ottmara, nebo balón zamířil těsně kolem tyčky vedle.

I Hradec se ale dostával do útoku, i když na něm ještě byla pravděpodobně vidět únava z úterní vítězné dohrávky v Pardubicích. I přesto se domácí dostávali do rychlých akcí po křídlech, jako třeba po půlhodině hry. To šel Hradec do přečíslení hned tří na jednoho, Malinský ale uklouzl po trávníku, takže to nakonec pro hosty nebezpečí neznamenalo.

Hradec se tak o hubené vedení strachoval i ve druhém poločase, ve kterém byl v některých pasážích velice viditelnou postavou hry brankář Radim Ottmar. Ten totiž byl hodně v permanenci a například v 54. minutě vytáhl po střele z hranice malého vápna jeden ze svých nejlepších letošních zákroků.

S blížícím se koncem závěru utkání šel dvakrát do veliké šance Malinský, pokaždé se ještě snažil hledat Pázlera. Domácí střelec se ale ani jednou k míči nedostal. To však domácím vadit nemuselo, v nastavení totiž dostal ještě červenou kartu za neslušné řeči na adresu rozhodčího brankář Petr Vašek, takže už bylo velice pravděpodobné, že se nic zásadního nestane. To se v následujících vteřinách potvrdilo, protože bylo utkání ukončeno. Hradec tak zůstane i po tomto kole v tabulce první.

 

FK Pardubice – MFK Frýdek-Místek 1:0 (0:0)

Pardubice začaly utkání aktivně. Jejich převaha na hřišti vyrezultovala v první vážnější šanci v 11. minutě, kdy se míč po ose Niang – Kudrna dostal až k zakončujícímu Řezníčkovi, jenž svou střelou zasáhl obětavého hráče Frýdku. Z následné dorážky Kim bránu minul. Pardubice i nadále tvořily hru, k výraznějšímu ohrožená Penksovy brány se ale nedokázaly propracovat. Hostující brankář si sice připsal několik zákroku, nebyly však zrovna z kategorie složitých.

Rovněž druhé dějství se rozjíždělo pomaleji. Pak ovšem přišla 55. minuta, ve které se zrodil rozhodující moment celého zápasu. Po výborné přihrávce Nianga se k technickému zakončení dostal Jan Řezníček, který střelou do protipohybu gólmana otevřel skóre. Za následnou oslavu své trefy uviděl zmíněný hráč žlutou kartu, která byla vůbec prvním napomenutím v utkání.

Valcíři mohli odpovědět krátce po hodině hry. Po centru Byrtuse se do míče opřel hlavou Vyskočil, míč ale brankář Frydrych bravurně vyrazil. To ovšem bylo ze strany hostí víceméně všechno. Hosté se ve zbytku duelu dostali už jen k Jarabicově hlavičce, kterou však lapil připravený Frydrych. Rovněž Pardubice si v závěrečných minutách nevytvořily žádnou vyloženou šanci, a tak skončil nezáživný mač nejtěsnější možnou výhrou domácích fotbalistů.

Pokračujte ve čteníJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *