Fenomén Hruška. Z nejhoršího brankáře do Ligy mistrů!

Aleš Hruška, loni brankář sestupující Příbrami, letos jednička pro zápas kvalifikace do Ligy mistrů. Pro nejednoho bylo překvapením, když podepsal smlouvu s Plzní.


Zapátrejme v paměti. Mezi štacemi ve středočeském klubu působil Hruška v Mladé Boleslavi, kde byl na ročním hostování a kde odehrál téměř celou sezónu na jedničku. Byl brán jako jeden z nejlepších v lize. Poté se vrátil jako hvězda, ale mnozí ho po neúspěších klubu odepisovali. Vlastně za to ani nemohl, obrana v týmu příliš nefungovala, nemohl za to. V širším fotbalovém sektoru ho odepisovali, ale ti, kteří fotbalu rozumí trochu víc, věděli, že pro Příbram dělá maximum. Stejně tak to věděli v Plzni.

Když se zranila dlouholetá opora viktoriánů Matuš Kozáčik, byl povolán aby se ujal postu jedničky alespoň pro pár zápasů. Záda mu bude krýt Petr Bolek, který v Plzni působí již nezpočet sezón, mezi tyče se ovšem dostává zřídka kdy. Z toho důvodu také  šáhli po někom zkušenějším. Těžko říci, zda-li by se Bolkovi nerozklepaly kolena. To ovšem u Aleše nehrozí. A otázka zůstává. Bude po odchodu z Příbrami Aleš Hruška silnější? Zažil zkušenost, kterou brankáři TOP českých klubů nezažijí…bojoval o udržení.

Druhá strana celé věci je ta, že až se vrátí slovenský reprezentant, bude z něj klubová dvojka, což naopak nezažil on! Bude mu to stačit? Vždyť by klidně mohl hrát v průměrném českém týmu. Nebo i v zahraničí. O české brankáře je relativně veliký zájem.

Jak dopadne Hruška při svém soutěžním debutu uvidíme již dnes večer v zápasu proti FCSB (dříve Steaua Bukurešť).Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře: „Fenomén Hruška. Z nejhoršího brankáře do Ligy mistrů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *