El Clásico 2016: Oddálí Real Madrid barcelonské oslavy titulu?


Nejlepší. Nejočekávanější. Nejsledovanější. Spoustu privilegií si nárokuje duel kastilčanů z Realu a katalánců z Barcelony, jestli to kluby potvrdí i na hřišti se dozvíme dnes ve 20:30. Staré pravidlo praví, že derby podobného ražení nemají favorita, letos je ale rozdíl v týmech takový, že by bylo překvapením, kdyby nevyhráli domácí. Barca šlape jako dobře namazaný stroj a na bílý balet má náskok deseti bodů. Do karet jí hraje také výsledek z posledního vzájemného střetnutí obou rivalů, které barcelonští opanovali výsledkem 4:0 (detaily).

Své první Clásico v roli trenéra zažije Zinedine Zidane na lavičce Realu. Zatím si vede obstojně, ve 14 zápasech nevyhrál pouze třikrát, jediná prohra doma s Atléticem Madrid ovšem zapříčinila, že je Real na pro něj nepředstavitelné třetí pozici.

Oba týmy budou (alespoň co se ofenzivy týká) v plné palbě. O něco lepší statistiky má letos barcelonské trio „MSN“ (Messi, Suaréz, Neymar) – ani madridští útočníci se však nemají za co stydět, Bale, Benzema i Ronaldo se prosazují pravidelně.

Barcelona – „MSN“ Real Madrid – „BBC“
odehrané minuty 6865 5597
góly 69 63
asistence 32 21
střely na branku % 58 56

Zajímavé bude také rozestavení, v jakém na sebe týmy narukují. Zatímco u domácí Barcelony to zcela určitě bude klasické 4-3-3, hostující trenér bude mít v zásobě více variant. Podle španělských médií je nejpravděpodobnější ta, kdy ve tříčlenné záložní řadě bude hrát brazilský defenzivní středopolař Casemiro a před ním začnou Modrič s Kroosem.

FC Barcelona – Real Madrid CF

  • Výkop: 20:30 na stadionu Camp Nou
  • Rozhodčí: Hernandéz Hernandéz
  • Přímý přenos: Digisport 3
  • FC Barcelona – předpokládaná sestava: Bravo – Alvés, Mascherano, Piqué, Alba – Iniesta, Busquets, Rakitič – Messi, Suaréz, Neymar
  • Real Madrid – předpokládaná sestava: Navas – Danilo, Ramos, Pepe, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modrič – Bale, Benzema, RonaldoJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup