Copa América: Chile znovu mistrem amerického kontinentu, Messi nedal penaltu a končí


Fotbalisté Chile zdolali ve finále Copy América po penaltovém rozstřelu Argentinu a obhájili loňský titul. Kapitán poražených Lionel Messi, který jako jeden ze dvou Argentinců neproměnil pokutový kop, po zápase uvedl, že končí v národním týmu.

Ve finále výročního šampionátu Jižní Ameriky, který se letos v rámci stoletého výročí konal výjimečně v USA, stejně jako loni v Chile gól v normální hrací době ani prodloužení nepadl.

Před 82 076 diváky na stadionu v East Rutherfordu se muselo rozhodnout v rozstřelu, který Chilané vyhráli 4:2. Vedle Messiho, který kopal jako první Argentinec, netrefil ani Lucas Biglia. Z pětice Chilanů neuspěl pouze na úvod také „hvězdný hráč“ Arturo Vidal.

Messi dva dny po svých 29. narozeninách prohrál finále velkého turnaje třetí rok po sobě a celkově počtvrté v kariéře. V roce 2014 jeho Argentina nestačila ve finále mistrovství světa na Německo, v roce 2007 jako talentovaný mladík musel na Copě América strávit porážku s Brazílií. Argentinci čekají na velkou trofej od roku 1993.

V souboji o třetí místo prohrály Spojené státy Americké s Kolumbií 0:1.

Ještě hůře dopadla letos na Copa América Brazílie, která nepostoupila ani ze základní skupiny.

Výsledek finále fotbalové Copy América
Chile – Argentina 0:0 po prodl., pen. 4:2

Penalty proměnili: Castillo, Aránguiz, Beausejour, Silva – Mascherano, Agüero. Neproměnili: Vidal – Messi, Biglia.

Rozhodčí: Lópes – Gil, Boschilia (všichni Braz.). ŽK: Díaz, Vidal, Beausejour, Aránguiz – Mascherano, Messi, Kranevitter. ČK: 28. Díaz – 43. Rojo. Diváci: 82.076.

Sestavy:

Chile: Bravo – Isla, Medel, Jara, Beausejour – Vidal, Díaz, Aránguiz – Fuenzalida (80. Puch), Vargas (109. Castillo), Sánchez. Trenér: Pizzi.

Argentina: Romero – Mercado, Otamendi, Mori, Rojo – Biglia, Mascherano, Banega (111. Lamela) – Messi, Higuaín (Agüero), Di María (57. Kranevitter). Trenér: Martino.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com