ČFL: Do druhé ligy postupuje třetí Žižkov, funkcionářská fraška dokonána


Ve stínu fotbalového Mistrovství Evropy skončila Česká fotbalová liga. Původně odstartovala s dvaceti účastníky, zatímco druhou ligu FNL hrálo jen 15 týmů. Důvod? Viktoria Žižkov nedostala licenci, aby hrála druhou nejvyšší soutěž, přestože málem postoupila výsledkově do první ligy. Ale topila se v dluzích! Nyní končí letošní ročník ČFL a světe div se, Viktorie Žižkov stále hrající ve finančních problémech ze třetího místa postupuje do druhé ligy, takzvané Fotbalové národní ligy. Tedy přesně řečeno asi! Všichni, kdo se kolem fotbalu pohybují totiž dobře ví, že Viktoria Žižkov nemá na druhou ligu finance, přesto prošla licenčním řízením.

Vítězem ČFL se stal klub SK Viktoria Jirny, který v posledním kole vyhrál v Benešově 2:0, ale o licenci tento klub zejména kvůli stadiónu nevyhovujícímu předpisům FNL nepožádal, druhé Zápy v posledním kole porazily doma Písek 2:0 o licenci pro FNL požádaly, ale nedostaly jí. A tak postupuje třetí Viktoria Žižkov, která vyhrála v Tachově 6:1, vybojovala třetí místo a splňuje podmínky Fotbalové asociace ČR pro postup do druhé ligy. Stadión má vyhovující, o dluzích tohoto klubu se nemluví. Raději….

Z ČFL sestupují poslední Brozany, které si vyšláply v posledním kole na Most a porazily ho 7:1. Kdysi druholigový lídr z Mostu se doslova po odchodu sponzoza Mostecké uhelné rozpadl a sestupuje do divize, stejně jako opět kdysi také druholigové kluby Kolín a Čáslav. Na třetí ligu se naopak mohou těšit v Hořovicích!

Jak to ale doopravdy bude se sestupy a postupy. Do první ligy zamířila Karviná, kterou ale sponzoruje OKD, podnik v insolvenci, a také Hradec Králové, ten již avizoval, že první své domácí zápasy zahraje na stadiónu v Mladé Boleslavi.

Z druhé patnáctičlenné Fotbalové národní ligy sestupuje rezerva Olomouce a Vyšehrad. Nahradit je má vítěz MSFL z Prostějova, kde se už chystají úpravy stadiónu, který leží uprostřed sídliště a někteří místní občany trápí, že na stadión do sídliště přijede tvrdé jádro fanoušků z Ostravy, Opavy a Olomouce. Vše se nyní projednává v řadách prostějovských zastupitelů. Druhým postupujícím by měl být klub s velkou historií a zázemím, ale také velkými dluhy – Viktorie Žižkov.

Ve fotbalových kuloárech se hovoří o tom, že Karviná bude hrát první a Žižkov druhou ligu, si mohou fotbaloví funkcionáři jen nechat zdát!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „ČFL: Do druhé ligy postupuje třetí Žižkov, funkcionářská fraška dokonána

  • 01/08/2016 (10:55)
    Permalink

    První zápas v lize a hned tři branky, paráda p*čo. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com