České týmy v Evropě: hra o čest, miliony i o postup

Posledním kolem se dnes večer uzavírají základní skupiny Evropské ligy. A představí se v něm i tři čeští zástupci. Každý z týmů jde do posledního utkání v jiném rozpoložení. Zatímco Sparta už má postup jistý a v Itálii se chce spíš ukázat a třeba získat další miliony do kasy, Plzeň už postoupit nemůže a tak hraje alespoň o první výhru. Naději na postup ještě drží Liberec, který se v Řecku pokusí vyhrát a bude čekat na pomoc italské Fiorentiny.


Inter Milán – Sparta Praha

Sparta si v Evropské lize vede více než dobře. Už loni z toho byl postup do jarní části a letos se to Pražanům povedlo znovu. I když po prvním kole, kdy si s ní Southampton lehce poradil, by si na postup do další fáze asi vsadil málokdo. Jenže pak přišel na lavičku David Holoubek, Sparta doma vyprášila Inter a bylo veselo. Pak se přidaly dvě výhry nad Beer Ševou a nakonec i domácí vítězství nad Southamptonem a bylo hotovo.

V závěrečném utkání pak Pražané vyrazili do Milána, kde si na San Siru zahrají s Interem. Sparta může být v pohodě, navíc ani Interu už, snad kromě cti, o nic nejde, v tabulce skupiny K má pouhé tři body a postoupit už nemůže. Pražský tým tak má velkou šanci uhrát i něco v Itálii.

Viktoria Plzeň – Austria Vídeň

U Plzně je situace přesně opačná. Postoupit už nemůže, a tak si alespoň přeje vyhrát. Do Štruncových sadů ale přijede Austria, která ještě hraje o postup. Pokud v Plzni vyhraje a zároveň jí pomůže AS Řím, Evropskou ligu si zahraje i na jaře. I v tomto zápase tedy ještě půjde o dost. Plzni alespoň o to, aby ukázala, že umí hrát i v Evropě.

PAOK Soluň – Slovan Liberec

Liberečtí po poslední výhře nad Karabachem stále doufají, že alespoň v Evropské lize vylepší jinak zpackaný ligový podzim. V ePojištění lize se krčí na čtrnáctém místě a z celé soutěže má nejméně vstřelených gólů. Liberečtí tak budou chtít navázat na poslední povedené představení s Karabachem, kdy ázerbájdžánský tým smetli třemi góly.

A šance tu stále je, pokud vyhrají nad PAOKEM a Fiorentina porazí Karabach, postupuje dál Liberec. Vyhrát v Řecku ale jistě nebude nic jednoduchého.

Pro Slovan jde o stý zápas v evropských pohárech, a to je další motivace navíc.

 


Foto: Viktoria Plzeň


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup