Česká reprezenace vyhrála nad Kazachy a je velmi blízko postupu

Zápas s Kazachstánem měl být povinným vítězstvím (Kazaši jsou v žebříčku FIFA na 145místě) a proto měl Pavel Vrba možná lehčí rozhodování pozvat čtyři debutanty a dva z nich rovnou postavit do základu. Nutno říci že ani Jiří Skalák, ani David Pavelka rozhodně ostudu neudělali a svůj part odehráli jako staří mazáci. Fakt že je papírovým favoritem si český výběr uvědomoval a bylo to vidět. O to byla sprcha studenější když si na centr naběhl nikým nehlídaný stoper Logviněnko a uklidil za Čechova záda centr Islamchana. Češi tedy museli opět dotahovat ztrátu. Vyrovnání měl na kopačce Limberský, ale napálil jenom břevno.

Nepříznivý stav s o tolik papírově horším soupeřem se dost podepsal na morálce a entuziasmu týmu, který hrál poněkud zklesle. O poločase ale trenér Vrba odvolal jinak velmi dobře hrajícího Skaláka a nahradil jej ryzím útočníkem Milanem Škodou. Nejen kvůli Škodově dlouhodobé gólové formě, ale také kvůli jeho výšce. V prvním poločase opravdu chyběly českému týmu centimetry. Tento „žolík“ se opravdu vyplatil a Škoda dvěma hlavičkami (po cenrech Dočkala a Šurala) zápas otočil na konečných 2:1. Český tým se po prohře Nizozemců na Islandu dost podstatně přiblížil postupu na EURO do Francie.