novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Češi porazili nepříjemný Island!

S málo početnou návštěvou se dnes odehrál přátelský zápas mezi Českou republikou a Islandem v dalekém Kataru. Kromě prázdných tribun byl zápas specifický vysokými teplotami a chybnými výroky rozhodčích.

Po nevalných několika minutách, kdy se seveřané drželi u míče jako ,,kočka klubka nití“ se Češi otrkali, ujali se míče a z druhé šance skóroval Michal Krmenčík, jenž pomalou tečí překonal mladičkého brankáře Runarssona. Branka však nebyla uznána z důvodu ofsajdového postavení. Jak se ukázalo hned po opakovaném záběru, rozhodnutí bylo chybné a gól platit měl.

Češi však nemuseli smutnit, o pár minut později si centrovaný míč nalezl Tomáše Součka, jenž z těžké pozice poslal míč do šibenice. 1:0

O deset minut později si obrovskou šanci vytvořili Islanďané, kteří coby účastníci Mistrovství světa, hráli v roli favorita. Skvělý zákrok vytáhl brankář Vaclík a následně obránce Jakub Brabec. Z další střely míč orazítkoval tyč. Po velké chybě v záloze se Island dostal před bránu, likvidovat šanci musel před čárou Filip Novák. Těsně před koncem poločasu se míč dostal po ose Jankto – Hušbauer k Barákovi, ten však nedokázal zpracovat.

Druhá půle začala totožně jako první. Island Čechy k ničemu nepouštěl, to se zlomilo až po deseti minutách, kdy se po rychlém protiútoku dostal k míči Souček, ten však vypálil do obránce. Zajímavá situace se naskytla na druhé straně. Filip Novák kryl útočníka Islandu a při doskoku dopadl na Tomáše Vaclíka, který jen stěží vstával. V 62. minutě šel do hry Jan Sýkora, který o tři minuty později skóroval z brankoviště. Brankář míč tečoval, na výsledku to ale nic nezměnilo. 2:0.

Mezi sedmdesátou a osmdesátou minutou se seveřané dostali do tlaku, který skončil gólem Finnbogasona. 2:1. O pár vteřin později další tutovku chytá Vaclík. Obrana v těchto chvílích naprosto zaspala.

Česká republika je ale stále aktivnější, držení míče je 60:40 % v náš prospěch.

V posledních deseti minutách se opět zvedl severský tým, druhou brankou to ale neskončilo.