novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Bundesliga – souhrn 1.kola.

Favorité nezaváhali, Jiří Pavlenka si odbyl premiéru v dresu Werderu Brémy a útočník Hamburku slavil gól tak bujaře, že si při oslavách přetrh křížový vaz v koleni. Tohle a mnohem více přineslo první kolo Bundesligy. Tady je krátké shrnutí.

Bayern Mnichov – Bayer Leverkusen 3:1

Překvapení na úvod sezony se nekonalo a domácí gigant si připsal první výhru v sezoně. Potěšující je rozhodně fakt, že se dařilo novým posilám. Trefil se jak reprezentační stoper Niklas Süle, tak i Francouz Corentin Tolisso, kterého před sezonou koupil Bayern z Lyonu za rekordních 41,4 milionu eur. Ve druhém poločase se dostal ke slovu i videorozhodčí když polský kanonýr Robert Lewandowski reklamoval faul v pokutovém území, který rozhodčí po konzultaci s asistentem u videa uznal. Penaltu pak sám postižený hráč proměnil. Zaplněná Allianz Aréna už pak viděla jen snížení z kopačky Admira Mehmediho. Bayern utkání skvěle zvládl takticky. Nutno ovšem podotknout, že Leverkusen nedělal větší potíže.

Wolfsburg – Borussia Dortmund 0:3

Ani Dortmund nepřipustil zaváhání a utkání ve Volkswagen aréně zaslouženě ovládl. Hosté drželi míč na kopačkách a domácí Vlky k ničemu nepustili. O jasné dominanci BVB svědčí například počet střel na branku. 0:5. Dortmundu po celý zápas skvěle vycházely ofsajdové pasti. Výborně zahrál celý tým i se svojí největší hvězdou, kterou je Pierre-Emerick Aubameyang . Ten vstřelil poslední branku a je jasné, že i letos si to rozdá o titul nejlepšího kanonýra soutěže s Robertem Lewandowskim, který se trefil už v pátek. Dortmund chce titul a v sobotu odpoledne udělal první důležitý krok.

Hoffenheim – Brémy 1:0

Brankář Jiří Pavlenka si odbyl svou bundesligovou premiéru a zachytal vskutku výborně. Vzpomínky mu tak bude kazit snad jen výsledek. Hoffenheim udělal loni pod trenérem Julianem Nagelsmannem velký herní progres a z najeté cesty nehodlá ustupovat. Zpočátku vyrovnané utkání se ve druhém poločase převážilo na stranu domácích, kteří se cpali dopředu, zatímco hosté zalezli a směrem dopředu takřka nehrozili. Povedené utkání odehrál v dresu hostů také Theodor Gebre Selassie. Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu zůstal tentokrát jen na lavičce a na český souboj pravých beků tak bohužel nedošlo.

Hertha Berlin – Stuttgart 2:0

Na Olympijském stadionu v Berlíně se zrodilo vítězství domácích, kteří pod taktovkou Vladimíra Daridy zdolali nováčka ze Stuttgartu o dva góly díky zlepšenému hernímu výkonu ve druhé půly. Hertha tak pokračuje v dobrých výsledcích z minulé sezóny. Stuttgart začal hrozit až po obdržené druhé brance a to bývá zpravidla už trochu pozdě.

Hamburger SV – FC Augsburg 1:0

V duelu dvou týmu u kterých se očekává spíše boj v dolních patrech tabulky, zvítězil domácí Hamburk nejtěsnějším možným rozdílem. Výhru zařídil v 8.minutě Nicolai Müller , který slavil svojí branku tak bujaře, že se při tom zranil a musel střídat. Následné vyšetření v hamburské klinice pak odhalilo hrůznou diagnózu. Domácí útočník si přetrhl křížový vaz v koleni a čeká ho minimálně půlroční pauza. Video se slavícím neštastníkem se stalo brzy hitem intertnetu. Augsburg mnoho potíží domácí defenzivě nedělal a šance tak počítal spíše domácí Hamburk. Český záložník Jan Morávek, hající barvy Augsburgu, nebyl ani na lavičce.

Mohuč – Hannover 0:1

Přesto, že byla Mohuč po celý zápas lepším týmem, nakonec si všechny tři body veze domů navrátilec do Bundesligy Hannover. Zatímco domácí svoje šance v prvním poločase spálili, hostující útočník Martin Harnik proměnil hned tu svojí první a pohotovou střelou vystřelil Hannoveru důležité tři body. Mohuč se ovšem prezentovala pohledným fotbalem, takže pokud zapracuje na efektivitě, může být letos dobrá.

FC Schalke – RB Lipsko 2:0

Tohle je asi nečekaný výsledek a s přihlédnutím k výkonům asi i trochu nezasloužený. Schalke rozhodně nebylo lepším týmem, ovšem bravurně si poradilo v defenzivě a vícemitr nedokázal za celý zápas nelézt skulinku. Naopak domácí dali ze 3 střel na bránu hned 2 góly a dali letošním účastníkům Ligy mistrů lekci z efektivity. Musím tady vyzdvihnout hlavně výborný týmový výkon od týmu z Galsenkirchenu. Po loňské nevydařené sezoně je tak tohle ten nejlepší start té nové. Naproti tomu Lipsko herně nepropadlo a jsem přesvědčen, že i letos bude hrát minimálně v horních patrech tabulky.

Borussia Mönchengladbach – FC Köln 1:0

Rýnské derby přineslo dva úplně odlišné poločasy. Zatímco v tom prvním utkání derby moc nepřipomínalo. Na začátku toho druhého se však trefil Nico Elvedi a poté byl k vidění útočný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Domácí Borussia působila přece jen o něco fotbalověji a po zásluze brala tři body.

Freiburg – Eintracht Frankfurt 0:0

Nepříliš záživné utkání přinesla nedělní dohrávka na vyprodaném Schwarzwaldském stadionu ve Freiburgu. I v tomto zápase promluvil do dění videorozhodčí, když hlavní arbitr právě po konzultaci u videa branku domácích pro ofsajd zrušil. Diváci za celý zápas viděli jen tři střely na branku. Hostující fans tak alespon viděli poprvé svojí největší hvězdu v akci. V 67. minutě přišel na hřiště Kevin-Prince Boateng. S průběžným nerozhodným stavem však ani on nic nezmohl.