Benítezovy dny na lavčicce Realu jsou u konce, mužstvo přebírá Zidane!


Rafael Benítez už není trenérem Realu Madrid. 55letý kouč byl odvolán po nedělní remíze Bílého baletu s Valencií 2:2. Jeho nástupcem se stala klubová legenda a mistr světa z roku 1998 Zinédine Zidane! Klub tyhle informace potvrdil na večerní tiskové konferenci.

O Benítezově konci se spekulovalo již dříve, zejména listopadový domácí debakl v El Clásiku s rivalem z Barcelony (0:4) vedení madridského klubu pořádně nadzvedl ze sedadel. A také fanoušky, kteří jej máváním bílými kapesníky vyzývali k rezignaci. Ta však nepřišla, a tak po řadě dalších zakolísání došla vedení trpělivost. Real aktuálně ztrácí 4 body na vedoucí Atlético Madrid a bod na druhou Barcelonu, která má však zápas k dobru.

Navíc se poslední dobou hojně spekulovalo o tom, že vztah španělského kouče s některými hráči není příliš idylický. Údajně měl mít problémy také s největší hvězdou týmu, Portugalcem Cristianem Ronaldem. Benítez má za sebou řadu trenérských úspěchů. S Valencií dvakrát vyhrál španělskou ligu (2002, 2004) i Pohár UEFA (2004), s Liverpoolem triumfoval v Champions League (2005) a před necelými třemi lety dovedl Chelsea k prvenství v Evropské lize.

Nový trenér Zinédine Zidane, jež do této chvíle v klubu působil v roli hlavního kouče rezervního mužstva, si šance považuje a těší se na novou výzvu. „Děkuji klubu a prezidentovi Realu, že mi dal příležitost vést tento tým. Real je nejlepší klub na světě s nejlepší fanouškovskou základnou,“ prohlásil na tiskové konferenci.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Benítezovy dny na lavčicce Realu jsou u konce, mužstvo přebírá Zidane!

Komentáře nejsou povoleny.