AS Řím porazilo Juventus, milanské AC a Inter slaví vítězství

Italská nejvyšší soutěž Série A měla o víkendu na programu 2. kolo. Na rozdíl od prvního kola si tradiční italské velkokluby připsaly plný počet bodů a napravili tak bodové ztráty z úvodního kola. Výjimkou zůstal mistrovský Juventus Turín, který prohrál na hřišti AS Řím a  po dvou kolech zůstává bez bodu.

Sobotní program nabídl souboj Bologni se Sassuolem. Hosté potvrdili, že v úvodu sezony mají výbornou formu a po domácím skalpu Neapole z první kola vyhráli na hřišti Bologni 1:0. Večerní zápas nabídl zajímavou podívanou na San Siru, kde AC Milan přivítal Empoli. Rossoneri napravili úvodní prohru ze hřiště Fiorentiny a díky brankám nového útočného dua Carlos Bacca a Luiz Adriano zvítězili 2:1. Za domácí celek si připsal první start po přestupu slovenský záložník Juraj Kucka, který o poločase vystřídal Antonia Nocerina.

Nedělní zápasy začali šlágrem kola mezi AS Řím a Juventusem Turín. Od hostujícího celku se čekal zlepšený výkon a bodový zisk po překvapivé prohře na hřišti Udinese. Římský celek byl ale pro úřadujícího mistra silným soupeřem a po brankách Miralem Pjaniče a nové letní akvizice Edina Džeka. Juventus poslední minuty dohrával v 10 hráčích, když byl po druhé žluté kartě vyloučen francouzský obránce Patrice Evra. Přesto turínky celek závěr zápasu zdramatizoval, když se prosadil bývalý útočník Palerma Paulo Dybala. AS Řím vítězství už udržel a vyhrál na Juventusem 2:1.

Večerní nedělní zápasy nabídly mnoho branek. Atalanta Bergamo zvládla roli favorita a porazila nováčka Frosinone 2:0. Inter Milan na hřišti dalšího nováčka Carpi sehrál vyrovnané utkání. Penaltou v závěru utkání nakonec strhl vítězství na svou stranu, když se dvakrát prosadila letní posila z Manchesteru City Stevan Jovetič a milanský celek zvítězil 2:1. FC Janov na domácím hřišti přivítal Veronu a potěšil domácí fanoušky vítězstvím 2:0. Lazio Řím chtělo na hřišti Chieva Verona naplno bodovat, odjíždí domů ale s debaklem, když domácí zvítězili 4:0.  Chievo se touto výhrou posunulo do čela Série A. Neapoli se úvod zápasy nepovedl, když neudržel na domácím hřišti dvoubrankové vedení po první poločase. Ve druhé půli totiž dvěma brankami v rozmezí dvou minut vyrovnal italský útočník Eder a zápas skončil nerozhodně 2:2. FC Turín zaskočil doma favorizovanou ACF Fiorentinu, když ve druhé půli otočil nepříznivý výsledek na konečných 3:1. V posledním zápase 3. kola Udinese prohrálo doma s Palermem 0:1, ačkoliv hosté dohrávali od 70. minuty bez vyloučeného Aljaze Struny.