24h do „Derby pražských S“


Zítra v 15:00 startuje již 284. pražské derby a není pochyb o tom, že opět zvedne hladinu adrenalinu lidem po celé republice. Oba týmy jdou do zápasu v jiném rozpoložení. Zatímco domácí Slavia se vzpamatovává z facky, kterou dostala v pohárovém utkání s Ústím nad Labem (porážka 4:2 a vyřazení z MOL Cupu), Sparta jede do Vršovic v pozici lídra ligy. Ani rudým ovšem generálka nevyšla na výbornou, jejich kombinovaná sestava ve Dvoře Králové zachraňovala remízu v samotném závěru a postup slavili sparťané až po penaltové loterii.

Favoritem derby je určitě letenský tým, Slavia, kterou může vyburcovat nedávná změna majitele (čínská společnost CEFC a český miliardář Jiří Šimáně), má ovšem v rukávu také několik trumfů. Tím největším bude samozřejmě vyprodaný Eden, kapacita bude ale z bezpečnostních důvodů snížena z 21 na 18 tisíc míst.

Komise rozhodčích dala v očekávaném utkání šanci Miroslavovi Zelinkovi, na čarách mu budou asistovat Paták a Pelikán, čtvrtým arbitrem bude Nádvorník.

Hlavní trumfy obou týmů

Slavia

Sparta

Milan Škoda

A kdo jiný? Vytáhlý forvard bude představovat největší nebezpečí pro sparťanskou obranu a po zkušenosti z minulého derby, kdy Škoda letenské u prvního gólu pořádně vyškolil, si ho budou jistě velmi pečlivě hlídat.

Simon Deli

Stoper či defenzivní záložník z Pobřeží slonoviny bude mít určitě před zápasem speciální motivaci. Do Slavie přišel v zimě právě ze Sparty, kde se však vůbec neprosadil. Do jarního vzájemného zápasu nemohl zasáhnout, protože ho sešívaní nestihli zaplatit. Uvidíme Deliho v neděli na hřišti?

Bořek Dočkal

Vynikající formou se v posledních týdnech může chlubit sparťanský záložník. Ta gradovala v posledním ligovém utkání s Olomoucí, kdy si Dočkal připsal asistenci, gól z penalty a krásné sólo zakončené povedeným lobem. Bude mít nějaký příspěvek i v zítřejším zápase?

David Lafata

Devět. Na tomto čísle se zatím zastavila Lafatova rekordní série vstřelených branek v řadě. Přidá nějakou i v derby? Sparťanský kapitán by ale jistě vyměnil vylepšení své gólové šňůry za vítězství v prestižním zápase.


obrazová koláž: www.isport.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup