Změna na lavičce basketbalového Nymburka Kemzuru opět střídá Ginzburg

Po dvouleté pauze se na lavičku mistrovského ČEZ Basketball Nymburk vrací izraelský kouč Ronen Ginzburg. Zároveň však pokračuje v pozici českého reprezentačního kouče.Střídá tak, po dvou letech u reprezentace, toho který jej zde v roce 2013 nahradil, litevského kouče Kestutise Kemzūru. Tomu po dvou sezonách nebyla prodloužena smlouva. Údajně z důvodu nesplnění vytyčených cílů v EuroCupu a VTB lize.


Jsem velmi šťastný, že se vracím a že má ve mně management takovou důvěru, což je vzájemné. Nymburk mi opravdu chyběl, stejně jako jeho skvělí fanoušci. Cítím, že Nymburk je něco jako moje rodina,“ řekl jednapadesátiletý Ginzburg. Ukázalo se tak, že k polabskému klubu má opravdu pevný vztah. Však zde s krátkými přestávkami působí již více než 7let. Nejdříve jako asistent jiného izraelského kouče Muliho Katzurina. Poté jako hlavní trenér společně se svým krajanem Orenem Amielem. Právě toho si nyní do Nymburka opět přivádí za asistenta. Ani po vystřídání Kemzurou ale styk nepřerušil, a z pozice reprezentačního trenéra byl více než často viděn v hledišti. Právě to je jeden z důvodů proč může takřka bez přípravy naskočit do „nymburského kolotoče“.

Velká tíha však bude ležet na jeho asistentovi Orenu Amielovi, protože staronový trenér Ginzburg pokračuje v pozici hlavního trenéra české reprezentace a tudíž bude muset některé své povinnosti občas delegovat na svého asistenta.

Ke kolizi „dvou židlí“ ale Ginzburg uvedl: „Bude to těžké léto, ale v Nymburce mám kolem sebe dobrý tým spolupracovníků, který mi pomůže, takže na přípravu týmu na další sezonu nebude mít moje působení u české reprezentace vliv. Navíc v národním týmu budu mít i několik hráčů z Nymburka. Jestli povedu Nymburk i reprezentaci souběžně i v příští sezoně, to ještě nemohu říct. Smlouva mi končí po mistrovství Evropy a pak se uvidí“.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup