novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Začalo basketbalové playoff, Nymburk vykročil za třináctým titulem

Playoff basketbalové Kooperativa NBL, které včera začalo prvními dvěma zápasy, má opět jasného favorita. Podle papírových předpokladů by basketbalistům Nymburka nemělo nic stát v cestě za jejich třináctým titulem v řadě. Znepříjemnit jim úlohu favorita se budou snažit především hráči Děčína nebo Prostějova, ale představa, že by titul získal někdo jiný než Nymburk, je v basketbalovém prostředí takřka nemyslitelná.

Páteční první zápas favorizovaných Středočechů prognózy jenom potvrdil. Svitavy, které do playoff proklouzly na úkor Ostravy na poslední chvíli, dokázaly vzdorovat pouze první čtvrtinu, kterou prohrály o dva body. Do poločasu ale Nymburk odskočil na patnáct bodů a po přestávce svůj náskok stále navyšoval. Konečný rozdíl pětačtyřiceti bodů asi překvapil málokoho.

ČEZ Basketball NymburkBohemilk Tuři Svitavy 102:57
    (18:16, 44:29, 72:41), Nymburk vede 1:0 na zápasy

Nejlepší střelci: Hruban 19, Randle 16, Welsch 10, Dixon 10, De Zeeuw 10 – Teplý 16, Bruinsma 11, Bašta 11

Oproti tomu druhý včerejší zápas nabídl mnohem vyrovnanější podívanou. Šestý tým základní části Kolín chtěl domácí Prostějov překvapit a málem se mu to podařilo. Vedení se v průběhu celého zápasu neustále přelévalo mezi oběma týmy a poločasový výsledek 47:47 dobře dokumentuje, jak moc vyrovnané utkání se hrálo. Zápas sledovala více než tisícovka diváků a většina z nich nakonec odcházela domů spokojená. Domácí Prostějov byl totiž v dramatické koncovce šťastnější a vyhrál 81:79. Tato série ale zřejmě bude o poznání vyrovnanější a i když Prostějov zůstává mírným favoritem, Kolín si včera znovu potvrdil, že se svým soupeřem může hrát. To koneckonců zjistil už během sezony, kdy jej porazil v Českém poháru a jednou i v lize.

Ariete ProstějovGeosan Kolín 81:79
    (25:27, 47:47, 65:63), Prostějov vede 1:0 na zápasy

Nejlepší střelci: Tomanec 18, Palyza 16, Dokoupil 11, Roseboro 11 – Bakić 21, Skinner 18, Machač 13

V sobotu devátého dubna playoff pokračuje dalšími dvěma zápasy, které odstartují dvě zbylé série. V jedné z nich je velkým favoritem Děčín, na kterého čeká USK Praha. Pražané dokázali svého soupeře porazit naposledy v únoru 2014 a letos na něj nestačili ve všech pěti střetnutích. Děčín, který skončil v základní části druhý, míří do finále a USK by pro něj nemělo představovat velkou překážku.

BK Armex DěčínUSK Praha
    9. 4. 2016 17:30, stav série 0:0

Nejvyrovnanější by pak měly být duely mezi Opavou a Pardubicemi. Oba týmy skončily v základní části s navlas stejným procentem výher – 63,4%. Vzájemné zápasy z letošní sezony hovoří pro Opavu, která dokázala Východočechy čtyřikrát porazit, playoff je ale specifické a štěstí se může přiklonit na obě strany. Stejní soupeři se střetli ve vyřazovací části i loni a po čtyřech vyrovnaných zápasech postoupila poměrem 3:1 Opava. Pardubice jí tak letos mají co vracet a série slibuje zajímavou zápletku.