Basketbalová federace přijme do Síně slávy Michaela Jordana

Oči basketbalových fanoušků budou 19. září upřeny do francouzského Lille. Právě zde totiž, den před finále Mistrovství Evropy, proběhne slavnostní ceremoniál basketbalové federace FIBA, kde bude představeno 6 nových členů Síně slávy. Největší pozornosti se s vysokou pravděpodobností dostane legendárnímu dvaapadesátiletému Američanovi, kterého mnozí považují za nejlepšího basketbalistu všech dob.


Pro Jordana to nebude první ocenění takovéto kategorie, už v roce 2009 byl uveden do basketbalové Síně slávy v americkém Springfieldu. Za svou veleúspěšnou kariéru dokázal propagátor čísla 23 mj. celkem šestkrát získat titul s Chicagem Bulls, má dvě zlaté medaile z olympiády či 5 ocenění nejužitečnějšího hráče sezony v NBA. Nebyl to ovšem jen skvělý střelec (nejlepší průměr bodů na zápas v historii), ale jeho přínos pro hru byl celoplošný o čemž svědčí cena pro nejlépe bránícího hráče z roku 1988. Jordan si dokonce na dva roky „odskočil“ hrát nižší baseballovou soutěž za Chicago White Sox (v letech 1993-94), aby se poté vrátil a pomohl Bulls k dalším třem titulům vítěze NBA. Později se stal spolumajitelem týmu Washington Wizards, za které do roku 2003 nastupoval i jako hráč.

FIBA vedle něj zařadí do Síně slávy také Antoina Rigaudeaua (Francie), Šarunase Marčiulionise (Litva), Vladimira Tkačenka (Rusko), Ruperta Herreru Tabia (Kuba) a Anne Donovanovou (USA).Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com