Američanka Kia Vaughnová získala české občanství a může pomoci národnímu týmu na ME


Český basketbalový národní tým získal do svých řad velkou posilu. České občanství totiž dostala americká pivotka Kia Vaughnová a nejspíše tak zasáhne na domácím mistrovství Evropy v barvách České republiky.

Kia Vaughová už zná české prostředí velmi dobře. Hraje totiž už pět let za USK Praha, kde je jednou z opor mužstva. V minulosti reprezentovala v mládežnických kategoriích USA, ale nyní si sama požádala o české občanství a vyhoveno bylo i žádosti svazu o naturalizaci této třicetileté basketbalistky. „V americké reprezentaci je moc velká konkurence a je těžké se tam prosadit. Vždy jsem ale chtěla zažít atmosféru velkého reprezentačního turnaje a získat tu zkušenost. Moc se na to těším a jsem nadšená, že mohu reprezentovat Česko,“ prohlásila rodačka z New Yorku.

Zkušenost s podobným přesunem má i naše mužská reprezentace, která získala Blaka Schilba. Ten momentálně hájí barvy klubu Galatasaraye Istanbul a přesun si nemohou obě strany vynachválit. Stává se z toho už běžná věc, kdy si reprezentace stahuje hráče na posty, které nutně potřebuje. „U nás to ale tak není. Nabídlo se to tím, že Kia je tu pět let a sama občanství chtěla. Není to klasický gastarbeiter. Tady to je ten správný postup,“ vysvětluje rozhodnutí Ivan Beneš, trenér reprezentace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com