15 největších smečařů NBA

3. Vince Carter

Carter vletěl do NBA jako nákladní vlak, přinesl sem spoustu talentu a výbušnosti během smečování. NBA Slam Dunk Contest vyhrál v roce 2000 a v té době byl považován za budoucího Michaela Jordana, než si všichni uvědomili, že MJ je jeden. Přesto byl Carter vynikající a komplexní basketbalista, kterému nechybělo nic.

Byl schopen zasmečovat snad z jakéhokoliv místa na palubovce. Při svém působení v Torontu byl známý jako „Air Canada“. Carter vlastnil při smečování plnou škálu schopností: sílu, tvořivost (smeče zády ke koši, prohození míče pod nohami) a neuvěřitelné zakončení. Mnozí, včetně mě mají pocit, že je největším smečařem všech dob a být to jen na mně, je Vince Carter na prvním místě tohoto žebříčku.

2. Michael Jordan

Třemi slovy NENAHRADITELNÁ POSTAVA NBA. Takový je MJ(23). Předtím, než se Jordan stal 6x vítězem NBA, tak kraloval v NBA Slam Dunk contestu, konkrétně v letech 1987 a 1988. Nyní už víme, že úspěchy v Dunk contestech byly pouhou předehrou k mnohem větším úspěchům v NBA. Kromě 6 titulů v NBA a 2 vítězství ze Slam Dunk contestu, získal Jordan 2 zlaté medaile na letních olympijských hrách, 14x byl vybrán do All Star turnaje, 6x byl zvolen nejužitečnějším hráčem finále NBA a 5x celé sezóny. Během své kariéry se stal také 10x nejlepším střelcem NBA. Do síně slávy byl uveden v roce 2009.

1. Julius “Dr. J.” Erving

Vítěz NBA i ABA, „Dr. J“ ohromoval svou úžasnou hrou nad obroučkou i pod ní. Právě svou hrou přitáhl k obrazovkám nebo do basketbalových hal velké množství fanoušků NBA či ABA. Erving je jedním z prvních smečařů vůbec a právě on se zasloužil o to, že smečování je v dnešní době tam, kde je. To on ukázal všem, jak by mohl být takový Slam Dunk contest populární. Pro protlačení smečování do mainstreamu toho prostě udělal tolik, že by se Slam Dunk contest měl jmenovat podle něj. Tento muž byl uveden do síně slávy v roce 2004.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup