Hejnová zvítezila po Paříži i v Londýně

Překážkářka Zuzana Hejnová opanovala, tři týdny po svém triumfu v Paříži, i londýnské kolo IAAF Diamantové ligy. Mistryně světa z roku 2013 zaběhla závod na 400 metrů překážek za 53,99 sekundy a nezabránil jí v tom ani hustý déšť. V průběžné tabulce má tedy deset bodů a vedoucí Jamajčanku Kaliese Spencerovou ztrácí pouze dva body.

V Paříži Hejnová zvítězila s časem 53,76 sekundy, a zařadila se tak na průběžné druhé místo letošních světových tabulek. Její největší sokyně Kaliese Spencerová, i držitelka letošného nejrychlejšého času Shamier Littleová, Londýnský mítink vynechaly. Američanka Georganne Molineová sice sice s Hejnovou držela tempo, ale na její závěrečný spurt už nestačila a prohrála o 0,25s.
„Jsem moc ráda za vítězství. Musela jsem tělo přemlouvat, aby se začalo hýbat. V tomhle počasí to nebyla sranda, takže jsem spokojená. Věřím v lepší časy, ale dnes k tomu nebyly podmínky,“ uvedla Hejnová.

Hlavní hvězdou londýnského mítinku byl ale bezesporu jamajský sprinter Usain Bolt. Světový rekordman se na dráhu vrátil poté co musel léčit bolavá záda. Ale i přesto vyhrál svůj rozběh a poté i finále stovky shodně časem 9,87 sekundy. Svoji výhru vybojoval i přes pomalý start a protivítr. Američana Michaela Rodgerse za sebou nechal o pouhé tři setiny. Před nadcházejícím Mistrovstvím světa v Pekingu má však statisticky slibnější formu Američan Justin Gatlin, který čtyřikrát běžel pod 9,80 a jeho nejlepší čas roku má hodnotu 9,74.

Z dalších českých atletů se dnes předvedla ještě trojskokanka Lucie Májková, ta s výkonem 13,27m brala sedmé místo. Zítra se ale zapojí tři další čeští atleti – oštěpařka Barbora Špotáková, čtvrtkař Pavel Maslák a mílař Jakub Holuša.